Nyhetsbrev
Lyst til å holde deg oppdatert?
FÃ¥ tilsendt OAS nyhetsbrev
Høgskole:
E-post:

Brann i en dublett i St.Hanshaugen studentby onsdag 26.11.08

Brann i en dublett i St.Hanshaugen studentby onsdag 26.11.08

Det brant i en dublett i St. Hanshaugen studentby , Hans Ross gate 1, i morges. Ingen beboere i dubletten var tilstede, og brannen ble raskt slukket av brannveset som var på plass etter få minutter.

Brannen startet i et kjøleskap i et dublettkjøkken. Det er nå satt inn folk fra brannteknisk avdeling i Politiet til å granske hva som var årsaken til brannen, og vi vil komme tilbake med informasjon så snart vi vet mer.

Brannen spredte seg ikke utover denne boligenheten. I følge vaktkommandør i Oslo brannvesen er dette en branntrygg boligblokk. De berørte beboerne vil bli flyttet til andre boliger inntil videre.

Ikke alle beboerne tok brannalarmen på alvor. Da huset ble sjekket, var det flere beboere som ikke hadde forlatt boligen sin. Det er svært viktig å evakuere boligen når brannalarmen går.


26. november 2008 14:50

Meningsmåling
Tannlegebesøk
Hvor lenge er det siden du var hos tannlegen? (Husk at OAS støtter tannlegeutgifter - les mer under Helsefond)

I løpet av det siste året
I løpet av de siste to årene
Tre år eller lenger siden

(Se resultatene)

Tilknyttede høgskoler